SZYMEK & Doidy®

O swoich doświadczeniach z kubeczkiem Doidy®, w imieniu Szymona opowie Mama: 

Ponad dwa miesiące temu otrzymaliśmy w prezencie Doidy® Cup. Moim zdaniem był to idealny moment na rozpoczęcie nauki samodzielnego picia z kubka. Do tej pory Szymek pił wodę i soki najpierw z niekapka, później z bidonu ze słomką. Jak się okazało – kolejny raz moje wyobrażenia i domysły zostały zweryfikowane przez życie.

OBSERWACJA MAMY

Pierwsze próby picia z Doidy® skończyły się wielką klapą. Szymek traktował tę nowość jako zabawę. Najpierw wylewał sobie całą zawartość kubka na twarz, później nabierał płyn do ust, ale zamiaist połkać (!) – wypluwał. Powiedziałam sobie „O nie! Tak to my się bawić nie będziemy!”. Kubek poszedł w odstawkę.

Miesiąc temu ponownie wyjęłam go z szafy. Pomyślałam, że warto zrobić drugie podejście. Sytuacja z rozlewaniem powtórzyła się tylko raz. Za drugim razem Szymek załapał! Najpierw przechylił kubek nieco za mocno i woda polała się po brodzie, ale już chwilę później wiedział, że jeśli chce się napić, musi być ostrożniejszy. Kilka łyków później na twarzy naszego Syna pojawiła się duma.

Obecnie korzystamy z kubka podczas posiłków, kiedy Szymek siedzi w krzesełku. Nie daję Mu Doidy® do ręki, kiedy krząta się po domu – w takich sytuacjach nadal sprawdza się bidon. Robię tak z dwóch powodów – po pierwsze nie zawsze mam Go wówczas na oku i nie mam pewności czy się nie zachłyśnie, a po drugie – nie chcę, żeby zalał mi dom ;) Nalewam też niewielką ilość płynu (ok.1/3), żeby Synkowi łatwiej się piło. Idzie Mu coraz lepiej.

WNIOSKI

Pewnie gdybym wcześniej zaczęła próby nauki picia z Doidy® Cup, Szymek szybciej załapałby, o co chodzi. Z drugiej jednak strony sam pokazał mi, że nie był na to jeszcze gotowy. Nie naciskałam więc, nie zmuszałam i w efekcie mamy sukces.

Zalet Doidy® Cup jest sporo. Dla mnie najważniejsze było to, że pijąc z niego, Szymek widzi, co w nim jest i nie musi odchylać głowy mocno do tyłu. Ścięty kształt kubka to rzeczywiście innowacyjne rozwiązanie. Bardzo ułatwia naukę samodzielnego picia.

Razem z Szymkiem – zdecydowanie POLECAMY kubeczek Doidy®!