NIEZWYKŁY KUBECZEK

Doidy® Cup to kultowy, niezwykły kubeczek, który został zaprojektowany z myślą o naturalnych potrzebach dziecka. 

Dzięki swoim właściwościom, kubeczek Doidy® wspiera długie karmienie piersią, wypracowuje nawyk picia z otwartego kubeczka już od pierwszych miesięcy życia maleństwa, pozwala na bezstresową eliminację butelki oraz pominięcie nauki picia z niepożądanych logopedycznie tzw. „kubków niekapków”.

+ 3 MIESIĄCE

Picie z Doidy® Cup wymaga tych samych, naturalnych ruchów szczęki, co ssanie piersi matki.

Z uwagi na swoje wyjątkowe właściwości Doidy® Cup może być używany na trzy sposoby:

* do karmienia niemowlęcia mlekiem mamy w czasie jej nieobecności;

* do karmienia mieszanego niemowlęcia (o ile zaistnieje taka potrzeba i dziecko karmione jest naturalnym mlekiem mamy i mlekiem modyfikowanym) – zastosowanie kubeczka w tym przypadku nie prowadzi do zawirowań w sposobie ssania niemowlęcia i niekontrolowanego odstawienia się od piersi;

* do dokarmienia niemowlęcia mlekiem modyfikowanym po odstawieniu od piersi;

W opisanych wyżej przypadkach korzystanie z butelki staje się całkowicie zbędne.

Kubeczek Doidy akredytowany jest przez UNICEF, jako produkt przyjazny dzieciom i wspierający długoterminowe karmienie piersią

+ 6 MIESIĄCY

Dzieci dotychczas karmione z piersi lub butelki mogą być powoli przyzwyczajane do samodzielnego picia z Doidy® Cup po osiągnięciu 6 miesiąca życia. Wypracowanie nawyku picia z kubeczka pozwoli na bezstresową eliminację butelki (u niemowląt karmionych z butelki) i pominięcie nauki picia tzw. kubków niekapków.

+ 12 MIESIĄCY

Roczne dzieci coraz częściej przejmują inicjatywę. Całkowicie samodzielne picie z kubeczka jest jedną z tych umiejętności, z których Maluchy są szczególnie dumne.

Mając na uwadze fakt, iż pediatrzy i logopedzi zalecają całkowite odzwyczajanie Dziecka od korzystania z butelki po ukończeniu pierwszego roku życia – picie z Doidy® jest dodatkowym atutem.

DZIECI I DOROŚLI

Kubeczek Doidy® przydaje się również starszym dzieciom i dorosłym – podczas choroby gdy trzeba leżeć w łóżku, a także w szpitalu, bowiem z kubeczka łatwo się pije nawet w pozycji półleżącej.

REKOMENDACJE DLA MAŁYCH I DUŻYCH

Kubeczek Doidy® jest cenionym przez pediatrów, doradców laktacyjnych, logopedów i dentystów produktem, który niweluje problemy wynikające z korzystania z butelki czy tzw. kubka niekapka. Do problemów tych niestety można zaliczyć: zawirowania w sposobie ssania i przedwczesne odstawienie się dziecka od piersi mamy, trudności z prawidłowym mówieniem, powstawanie wad zgryzu, rozwój próchnicy zębów mlecznych, anemię oraz wykształcenie złych nawyków żywieniowych.

Pijąc z otwartego kubeczka Doidy® dziecko kontynuuje naturalny sposób pobierania pokarmu i płynów wypracowany podczas ssania piersi mamy. Każdego dnia trenuje mięśnie twarzy, szczęki i języka, prawidłowo przy tym oddychając. 


JAK POMÓC DZIECKU W SAMODZIELNYM PICIU 

Rant kubka połóż na dolnej wardze Dziecka i przechyl go tak, aby płyn dotarł do jego brzegu. Ważne, abyś nie wlewał/-a napoju bezpośrednio do buzi, ponieważ tym samym zwiększysz prawdopodobieństwo zakrztuszenia się. Poczekaj aż Maluch sam ściągnie płyn górną wargą.

Pamiętaj! Podczas korzystania z kubeczka DOIDY® Dziecko zawsze powinno być pod opieką opiekuna.

HIGIENA I BEZPIECZEŃSTWO DOIDY® CUP
  • przed pierwszym użyciem kubeczek należy dokładnie umyć ciepłą wodą z niewielką ilością mydła lub płynu do naczyń,
  • kubeczek może być sterylizowany (na zimno, poprzez wygotowanie, w mikrofalówce, w markowych sterylizatorach)
  • kubeczek może być myty w zmywarce,
  • temperatura serwowanych napojów powinna być dostosowana do potrzeb dziecka,
  • nie należy podgrzewać płynów w kubeczeku DOIDY® w mikrofalówce.
Pamiętaj! Podczas korzystania z kubeczka DOIDY® Dziecko zawsze powinno być pod opieką opiekuna.
REKOMENDACJE
Kubeczek DOIDY® to produkt polecany przez ośrodki medyczne w celu zapobiegania:
  • przedwczesnemu odstawieniu się niemowlęcia od piersi,
  • problemom logopedycznym wynikającym z pojenia za pomocą butelki i kubków niekapków,
  • powstawaniu próchnicy zębów mlecznych i wad zgryzu,
  • anemii i wykształceniu niewspierających nawyków żywieniowych.
ORYGINALNY DOIDY® 

Oryginalny kubeczek Doidy® produkowany jest tylko i wyłącznie w Wielkiej Brytanii z proekologicznego tworzywa, bardzo wytrzymałego, nietoksycznego i bezpiecznego dla środowiska naturalnego. Podczas przetwarzania nie emituje ono do atmosfery żadnych szkodliwych substancji i w pełni poddaje się recyclingowi. Nie zawiera niebezpiecznego dla zdrowia bisphenolu A (BPA), ftalanów i PVC. Doidy® Cup odpowiada europejskiej normie EN14350.